Ad aktuální politická situace

17. 4. 2011 16:46

Ad aktuální politická situace v české vládě a na liberecké radnici:

 


 

„Je nejvyšší čas ukončit vaše zasedání, jež jste zostudili opovrhováním vším dobrým a poskvrnili všemi neřestmi. Nejste než sebranka a odpůrci blahodárné správy. Nejste než nájemní ničemové. Svou zemi byste prodali za kus bídného žvance jako Ezau, svého Boha zradili pro pár drobných jako Jidáš.

Je ve vás vůbec něco dobrého? Existuje nějaká hanebnost, jež by vám nebyla vlastní? Věřící nejste o nic víc, než můj kůň. Zlato je vaším bohem. Kdo z vás neumlčel své svědomí za úplatek? Je mezi vámi alespoň jeden, jenž by sebenepatrněji hájil zájmy Commonwealthu?

Vy mrzké děvky! Což jste svým nestoudným pletichařením a podlostmi neznesvětili toto posvátné místo a z Božího stánku neučinili doupě lotrovské? Jak hnusně odporní jste celému národu, jenž vás pověřil k napravování křivd!

Tak tedy! Seberte si své saky paky, zamkněte za sebou a ve jménu Boha, jděte!“

Oliver Cromwell, 20.4. 1653 ve Sněmovně reprezentantů při rozehnání parlamentu.

Sdílet

Komentáře

AnežkaZ hm..:(

JiKu Nejsem přeborník na dějiny, ale to je tedy jeho první rozpouštění parlamentu ze tří rozpoštění, kterých jsem si všiml. Jestlipak si psal na každé nový projev?

svíce Já bych tak přísný nebyl,mafie ODS bojuje o moc,nic víc.

ladabar Pěkně aktuální slova, uměl jim to povědět, ovšem sám tuším nebyl o moc menší bídák, na wikipedii se o něm dočtete např. toto: "Jeho opatření proti irským katolíkům, bývá označováno jako genocida (nebo téměř genocida) a v Irsku je převážně nenáviděn."

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona